Jdi na obsah Jdi na menu
 Rovný závoj
Komu sluší: Nositelkám delší husté kudrnaté hřívy.

Pozor! U kratších vlasů může nastat "květákový" efekt.

První krok: Do umyté, ještě vlhké hřívy vmasírujte uhlazující mléko. Zkuste Straight, FX Special Studio, L’Oréal Paris, 115 Kč. Kštici zlehka postříkejte vlasovým sprejem pro větší objem účesu Silhouette, Volume lotion, Schwarzkopf, 221 Kč. Vlasy pročešte hřebenem a vyfénujte.

Co dál: Pokud máte prameny vysušené, podtočte konečky směrem ven za pomoci kulatého kartáče. Hřívu znovu krátce vyfénujte. Díky tomuto triku bude váš účes vypadat pružně a přirozeně.

Závěrečná tečka: Zafixujte čerstvě natočené konečky lakem na vlasy. Hned potom zvolna zatřeste hlavou, aby vaše prameny nepůsobily zbytečně slepeně.
Na co se hodí: Tento účes je jednoduchý a zároveň trendový. Vytvoříte ho zhruba za deset minut, takže ho oceníte, když pospícháte na rande nebo na party s přáteli.

Obrazek

Kudrnatá bouře

Komu sluší: Nositelkám delší husté kudrnaté hřívy.

Pozor! U kratších vlasů může nastat "květákový" efekt.
První krok: Do vlhkých pramenů vmasírujte trochu tužidla pro kudrnaté vlasy. Otestujte tužidlo Curl Papaya, Freeman, 96 Kč. Vlasy vyfoukejte pomocí difuzéru, stačit vám bude střední rychlost sušení.

Co dál: Kudrny jemně pročešte prsty. Konečky vlasů sušte difuzérem zespodu směrem od krku. Díky tomuto triku se vaše hříva rovnoměrně "nafoukne" do pořádného objemu.

Závěrečná tečka: Připadají vám vaše vlasové kotouče trochu zplihlé? Vyzkoušejte zlepšovák: předkloňte se a prsty pročešte spodní prameny. Vaše kudrnatá hříva okamžitě získá větší konfekční velikost.

Na co se hodí: Divoká hříva rovná se výborná ozdoba večírků. Důvod? Nikdo vás nepřehlédne! Jestliže si k ní navíc kouřově nalíčíte oči, proměníte se rázem v ženu-vampa.

Obrazek

Zvlněná víla

Komu sluší: Na tento vlasový model ve stylu Brigitte Bardotové potřebujete mírně zvlněnou hřívu.

První krok: Vykouzlete si kadeře! Vetřete do vlhké kštice pěnu na oživení vln Curl Energy, high hair, Wella, 309 Kč. Pozor! Pěnu nanášejte rovnoměrně, zhruba dva a půl centimetru od pokožky. Kštici potom vyfénujte.
 
Co dál: Suché prameny prohrábněte prsty směrem nahoru a zlehka přelakujte. Závěrečná tečka: Chcete své vlasové smyčky zvýraznit? Stačí, když je nalakujete, natočíte na prst a znovu zafixujete lakem. Dobře se vám bude pracovat třeba s lakem Body Double, Sebastian, 855 Kč.

Druhá varianta: Natočte spodní polovinu vlasů na kulmu! Prameny (o šířce pěti centimetrů) přestříkejte lakem a pak nakulmujte.
 
Na co se hodí: Pokud si "obléknete" tento účes, získáte dva podzimní trendy najednou: pěšinku uprostřed a objemné vlny. Takto vyšňořená si můžete vyjít na večeři s přítelem.

Obrazek

Krátké mikádo

Komu sluší: Těm z vás, které se pyšní středně dlouhou rovnou či vlnitou hřívou (maximálně po ramena).


První krok: Vlastníte vlnitou kštici? Naneste do ní mléko pro uhlazení hřívy. Rovným vlasům postačí kondicionér ve spreji. Otestujte Express Repair kondicionér, Gliss Kur, 115 Kč.

Co dál: Správné mikádo musí být hladké s důrazem na jednotlivé pramínky. Při fénování použijte jednořadý hřeben. Vlasy sušte postupně po jednotlivých vrstvách od kořínků až dolů. Konečky mírně podtočte kulatým kartáčem.

 Pozor! S podtáčením to moc nepřehánějte, aby váš účes nepůsobil jako paruka.

Závěrečná tečka: Na rovných vlasech výborně vynikne lesk. Použijte třeba leštičku ve spreji Advance Techniques, Avon, 139 Kč.


Na co se hodí: Mikádo patří mezi vlasovou klasiku, takže z módy nevyjde nikdy a nosit ho můžete kamkoli.


tip: Oživte účes barevnými proužky nebo prostříhanou ofinou.

 

Obrazek